Sveikas mažų šuniukų vystymasis

Sveikas mažų šuniukų vystymasis

 

Mažų šuniukų vystymosi stadijos

Kai suprasite savo mažų šuniukų galimybes bet kuriuo jų gyvenimo etapu, galėsite užauginti laimingą šunį!

Mažų veislių šuniukai paprastai vystosi daug greičiau. Dažniausiai jie subręsta iki jiems sueina 1 metai. Didelių veislių mažų šuniukų vystimasis trunka ilgiau, kartais jie bręsta 18 mėnesių. Tačiau visi maži šuniukai nuo kūdikystės iki brandos vystosi pagal tą patį modelį.

 

Naujagimiai šuniukai, 0–2 savaitė

Naujagimiai šuniukai daugiausia miega ir žinda. Jiems reikalinga jų motina, kad stimuliuotų jų šlapinimąsi ir tuštinimąsi, laižydama jų genitalijų sritį. Jų akys atsiveria apie 10–14 dieną, bet dar kelias savaites jų regėjimas prastas.

Kaip elgtis? Šiame etape svarbiausia švelniai juos globoti.

 

Puppy Development 1

Pereinamasis laikotarpis, 2–3 savaitė

Maži šuniukai mokosi:

 • Vaikščioti
 • Lakti skysčius
 • Patys šlapintis ir tuštintis

3 savaitės pabaigoje prasikala dantys ir atsiveria ausys.

Kaip elgtis? Jeigu šiuo laikotarpiu maži šuniukai patiria lengvą stresą, vėliau jie geriau susitvarko su stresinėmis situacijomis. Kiekvieną dieną imkite šuniuką ant rankų ant rankų, žiūrėkite į jį, laikykite jį skirtingose pozicijose ir kilokite, tai sukelia jam lengvą stresą ir tai yra rekomenduotina.

Puppy Development 2

 

Socializacijos laikotarpis, 3–12 savaitė

Mažiems šuniukams tai yra kritinis laikotarpis. Susidūrimas su žmonėmis, kitais šunimis ir aplinka yra svarbiausi, kad maži šuniukai užaugtų laimingais šunimis.

3–8 savaitė

Vystosi mažų šuniukų regėjimas, klausa ir uoslė. Šuniukai būna gyvybingesni: loja, vizgina uodega, žaidžia, kandžiojasi, urzgia, vaikosi, purto galvą ir nešioja daiktus savo nasruose. Apytiksliai 5 savaitę visiškai susiformuoja regėjimas ir klausa, ir jie pradeda žaisti su kitais vados šuniukais.

Kaip elgtis? Nuo 3 iki 6 savaičių maži šuniukai turi būti pas savo veisėjus. Sąmoningi veisėjai žino, jos atskirtos miego ir žaidimų sritys labai svarbu mažiems šuniukams tam, kad jie išmoktų tinkamo higienos elgesio.

Norintiems paskatinti mažų šuniukų protinį vystymąsi, reikėtų pasirūpinti įdomia ir įvairia aplinka, pavyzdžiui: kartoninėmis dėžėmis, žaislais ir senomis pirštinėmis. Taip pat gerai, kad jie girdėtų įvairius garsus ir pajaustų skirtingus paviršius. Taip pat labai gerai praktikuotis ant žemų ir plačių laiptelių.

Svarbus kontaktas su žmonėmis, tiek suaugusiais, tiek ir vaikais, ypač paskutinę savaitę prieš šuniukams persikeliant į jų naujus namus.

8–12 savaitė

Tai laikas, kai dauguma mažų šuniukų persikelia gyventi į savo naujus namus. Jie vis labiau pradeda bijoti dalykų, su kuriais susiduria pirmą kartą.

Kaip elgtis? Tai kritinis laikas jų bendravimui. Ypatingai svarbūs tampa žaidimai, jūsų šuniukui reikės išmokti žaisti žmonių žaidimus ir sumažinti bei slopinti kandžiojimąsi žaidimų metu.

Puppy Development 3

Nepilnametystės laikotarpis, 3–6 mėnuo

Plečiasi aplinkos supratimas, o jūsų šuniukai tyrinėja vis toliau. Jie kramtosi ir liečia viską burna. Tai palengvina dantų kalimąsi ir padeda tyrinėti!

Kaip elgtis? Dabar jūsų šuniukas sugeba geriau susikaupti ir mokytis, tai puikus laikas jį dresuoti ir mokyti gero elgesio. Šiuo laikotarpiu jo noras įtikti suteikia puikias galimybes jį mokyti.

Puppy Development 4

Paauglystė, 6 mėnuo–1 metai, 18 mėnuo

Šuniukai tampa savarankiškesni. Jie lytiškai subręsta, vyriškos lyties šuniukai patiria hormonų svyravimus. Tęsiasi kramtymas ir išryškėja teritorijos žymėjimo elgesys.

Kaip elgtis? Tai laikas, kai dauguma šuniukų šeimininkų pasiduoda ir grąžina juos atgal. Anksčiau suformuoti gero elgesio pagrindai šį laikotarpį palengvins.

 

Branda

Fiziškai jūsų šunys jau subrendę, bet dar nepakankamai patyrę.

Kaip elgtis? Toliau treniruokitės ir bendraukite!

 

Šėrimas

Kuo šerti mažą šuniuką pirmomis dienomis?

Kelias pirmas dienas, kai parsivežate šuniuką namo, būtų gerai šuniuką šerti tuo pačiu ėdalu, kaip ir iki tol. Galite po truputį pradėti duoti savo parinkto ėdalo. Tai padės išvengti skrandžio ir virškinimo sutrikimų.

Perėjimas prie naujo ėdalo gali trukti 7–10 dienų. Kelias dienas jūs galite maišyti 75 % senojo ėdalo ir 25 % naujojo, tada dar kelias dienas 50-50. O tada dar kelioms dienoms galite pereiti prie 25 % senojo ėdalo ir 75 % naujojo, prieš pradedant šerti 100 % naujuoju ėdalu.

Jeigu pastebėjote, kad jūsų šuniukas vemia, viduriuoja arba jo viduriai užkietėjo, tada rekomenduojama prie naujo maisto pereidinėti lėčiau.

Puppy Development 5

Kada šerti šuniuką?

Maži šuniukai auga 20 kartų greičiau, nei suaugę šunys. Tai reiškia, kad augantiems mažiems šuniukams reikės vidutiniškai 2,5 karto daugiau kalorijų kilogramui jų kūno svorio nei suaugusiems šunims. Tačiau, labai svarbu neištampyti mažo šuniuko skrandžio. Štai kodėl mes rekomenduojame šuniuką šerti 4 kartus per dieną iki 4 mėnesių amžiaus, 3 kartus per dieną iki 6 mėnesių amžiaus ir 2 kartus per dieną visą likusį gyvenimą.

 

Kokia mažų šuniukų mityba yra tinkama?

Mitybos požiūriu tinkamai subalansuotas racionas yra labai svarbus mažų šuniukų gyvenimo pradžioje. Pirmaisiais metais jūsų šuniukas auga išskirtinai greitai: greitai augs jo raumenys, kaulai ir dantys, taip pat vystysis jo imuninė sistema ir protinės funkcijos. Baltymai bei Omega 3 ir 6 yra ypač svarbūs sveikam jūsų šuniuko vystymuisi.

Baltymai

Aukštos kokybės baltymai, gaunami iš šuniuko ėdale esančios mėsos, padės šuniukui sveikai vystytis ir augti kontroliuojamu tempu.

Omega 3 ir 6

Kad jūsų šuniuko oda ir kailis būtų sveiki, reikia pasirūpinti, kad jo ėdale būtų visos reikalingos riebiosios rūgštys. Omega 3 ir 6 skatina smegenų ir regėjimo vystymąsi.

Puppy Development 6

Kaip nuo kūdykystės išvengti šunų alergijos ėdalui?

Tai įprasti alergenai:

 • Kukurūzai
 • Kviečiai
 • Soja
 • Vištiena (Nustebote? Mes – taip)
 • Jautiena
 • Kiauliena
 • Pienas
 • Kiaušiniai
 • Konservantai

Nuo pat pradžių venkite šių ingriedientų ir tai sumažins tikimybę vėliau jūsų šuniukui būti alergiškam ėdalui.

Mūsų produktuose nėra užpildų, paprastai dedamų į komercinį šunų ėdalą, kuriam šunys dažnai būna alergiški: kukurūzų, kviečių, sojos, pieno, kiaušinių ir konservantų.

Be to, į visus mūsų produktus dedama mėsa, kuri šunims sukelia mažiausiai alergijų. Mes tikslingai vengiame tokios mėsos, kuriai šunys dažniausiai būna alergiški: vištienos, jautienos ir kiaulienos. Mūsų aukščiausios kokybės antienos granulėse yra antiena ir tik antiena: šviežia antiena, antienos miltai, riebalai ir kiti antienos produktai. O mūsų aukščiausios kokybės drėgname ėdale yra ėriena ir tik ėriena: ėriuko mėsa, ėriuko kepenys, širdis, žarnos ir ėrienos sultinys. Visi mūsų elnienos skanėstai yra 100 % iš elnienos, o mūsų gaminami kramtukai yra 100 % menkių oda.   

Jūs pamatysite, kad mūsų ingriedientų sąrašas yra paprastas, kiek tai įmanoma, tad jūs galite tiksliai žinoti, kas patenka į jūsų šuniuko pilvą. Mes nurodome visų ingredientų procentinį kiekį ir mes nenaudojame bendrų pavadinimų, kuriais dažnai būna užmaskuota kokia nors mėsa (pavyzdžiui: gyvūninės kilmės šalutiniai produktai, mėsos miltai, gyvūninės kilmės riebalai and paukštienos miltai).

Išsamiau apie alergijas čia.

 

Kur šerti šuniukus?

Vieta nėra tokia svarbi kaip nuoseklumas. Labai svarbu būti nuosekliems nuo pat pradžių ir savo šuniukui duoti ėsti toje pačioje vietoje. Šuniuko ėdimo zona neturėtų būti intensyvaus eismo vietoje. Jis turėtų ėsti komfortiškai ir lengvai pasiekti savo dubenėlį. Tai turėtų būti zona toliau nuo praėjimo, bet būti lengvai pasiekama iš pagrindinių gyvenamųjų zonų.

 

Ar šuniukams duoti skanėstų?

Skanėstai puikus būdas apdovanoti už gerą elgesį ir puiki dresavimo priemonė. Tačiau, dauguma komercinių skanėstų yra saldūs sausainiai arba cukruoti skanėstai su dažikliais ir pieno produktais, kurie kenkia šuniukų dantims ir talijai. Štai kodėl mes pasirinkome vytintus grynus skanėstus, pagamintus vien tik iš elnienos arba menkių odos. Mėsa plonai supjaustyta ir vytinta – tik tiek! Tai reiškia, kad mūsų gaminamuose skanėstuose nėra jokių papildų, konservantų, dažiklių, cukraus, kiaušinių, pieno produktų ir kviečių.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *