Alergijos rūšys

Kokie šunų alergijos simptomai?

 

Simptomai gali būti šie:

 • Dažnas kasymasis ir laižymasis
 • Kojų kramtymas
 • Snukio trynimas į kilimą ar kurį kitą šiurkštų paviršių
 • Karštos odos dėmės (šilti odos lopai), atsiradę dėl nuolatinio odos erzinimo draskant ir kramtant
 • Sustorėjusi ir riebi oda, jai būdingas stiprus kvapas
 • Paraudusios ir karštos ausys
 • Čiaudulys
 • Padidėjęs plaukų slinkimas
 • Akių išskyros
 • Viduriavimas
 • Vėmimas

Kokios šunų alergijos priežastys?

Šuo gali būti alergiškas kokiems nors aplinkos veiksniams (aplinkos alergenai) arba algijos priežastis gali būti jo ėdale (ėdalo alergenai).

1. Potencialūs aplinkos alergenai

Šuo yra jautrus daugumai aplinkos alergenų. Dažniausi aplinkos alergenai yra šie:

 • Dulkių erkutės
 • Pelėsiai
 • Žmonės
 • Katės (ypač vyriškos lyties ir ilgaplaukės katės)
 • Žiedadulkės
 • Kiti šunys

Kaip išvengti aplinkos alergenų?

Dulkių erkutės

Dulkių erkutės yra mikroskopinės, jos priklauso voragyvių šeimai (kaip vorai ir erkės). Dulkių erkutės mėgsta šiltą ir drėgną aplinką. Jos gyvena čiužiniuose, pagalvėse, pagalvėlėse ir kilimuose. Jos minta žmonių ir gyvūnų odos pleiskanomis, tai reiškia, kad jos veisiasi namuose, kur gyvena žmonės ir gyvūnai.

Dulkių erkutės nekanda ir neperneša jokių ligų. Jos kenksmingos tik tiems žmonėms arba gyvūnams, kurie yra alergiški joms.

Dulkių erkės veisiasi daugumoje namų ir tik santykinai mažas dulkių erkučių kiekis nesukelia alerginės šuns reakcijos. Didelis erkučių kiekis gali sukelti alergiją.

 

Kaip išvengti dulkių erkučių

 • Apvilkite savo čiužinius, pagalves ir antklodes mikroporėta medžiaga
 • Pašalinkite kilimus ir dažniau tvarkykitės
 • Kartą per dieną išvėdinkite savo lovą, kad sumažintumėte drėgmę, susikaupusią miego metu
 • Valykite čiužinius dulkių siurbliu, kad sumažintumėte dulkių erkučių kiekį juose
 • Skalbkite patalus (pūkinius taip pat), kad pašalintumėte dulkių erkutes ir jų kiaušinėlius

Palėsiai

Pelėsiai sukelia niežulį, tai gali kartotis tam tikrais metų laikais arba ištisus metus. Tai būdinga namuose, kuriuose kaupiasi drėgmė, ypač jeigu jūsų vonios kambarys nevėdinamas.

Drėgmė gali kauptis ir tuo atveju, jeigu jūsų namai kada nors buvo užlieti arba rūsyje telkiasi vanduo.

Kaip išvengti pelėsio

Sumažinti drėgmę namuose galite taip:

 • Naudokite vonios kambaryje ventiliaciją
 • Naudodamiesi virykle įjunkite gartraukį
 • Sutaisykite visas vietas, kur prateka vanduo
 • Kas kelis mėnesius išvalykite vamzdžius
 • Išvalykite pelėsius

Žmonių odos pleiskanos

Jūsų šuo gali būti alergiškas jūsų ar kitų šeimos narių pleiskanoms.

Kaip išvengti odos pleiskanų

Šuns aplinka pagerės, jeigu pastoviai valysite savo namus. Jeigu šuns alergija nepraeina, šunį būtina parodyti veterinarui ir pasitarti dėl alergenų testo.

Katės!

Vyriškos lyties ilgaplaukės katės perneša daug alergenų. Dirgiklių būna katės seilėse ir išangėje. Kai katė save aplaižo, seilės išdžiūsta, o pleiskanos atsiskiria ir plevena aplinkui ore.

Šios pleiskanos yra labai lengvos ir kibios, Jos lengvai prisitvirtina prie baldų. Jos išskirtinai gyvybingos. Namų aplinkoje gali išlikti aktyvios mažiausiai 10 metų!

Kaip išvengti kačių odos pleiskanų

Kates reguliariai maudykite (bent kartą per mėnesį, jeigu jos tai toleruoja!).

Žiedadulkių alergenai ir kaip jų išvengti

Kaip ir žmonės, šunys gali būti alergiški žiedadulkėms. Tai dažniausiai yra sezoninė alergija, kaip ir kai kurie iš mūsų patiria šienligę keletą mėnesių per metus.

Norint išsiaiškinti, kurioms žiedadulkėms jūsų šuo yra alergiškas, geriausia kreiptis į veterinarą dėl alergenų testo. Veterinaras jūsų šuniui sušvirkš žiedadulkių ekstraktų. O šuo sureaguos į tas medžiagas, kurioms yra alergiškas.

Norėdami patys suprasti, kam jūsų šuo yra alergiškas, stebėkite metų laiką, kada jam pasireiškia alergijos simptomai: ankstyviausios pavasario žiedadulkės yra medžių žiedadulkės, vėliau prasideda ir tęsiasi iki vasaros žolių žiedadulkės. Gėlių žiedadulkės labai retai kelia problemų šunims.

Alergija kitiems šunims ir kaip sumažinti šią riziką

Šunys dažniausiai alergiški šunims, kurie praleidžia daug laiko lauke ir dėl to savo kailyje perneša žiedadulkes. Kai šunys pasipurto, žiedadulkės pasklinda aplink juos ir išsiskirsto visuose namuos.

Paprasčiausias dalykas, ką reikėtų padaryti, tai laikyti savo šunį labai švariai ir pašalinti iš jo kailio žiedadulkes.

2. Potencialūs šunų maisto alergenai

Šunys taip pat gali būti alergiški ingredientams ar medžiagoms, esančioms jų ėdale. Įprasta, kad žmonės šeria savo šunis tuo pačiu maistu ilgą laiką. Todėl, kai jų šunys pradėti kasytis ar jiems pasireiškia kiti alerginių reakcijų simptomai, šeimininkai retai pagalvoja, kad šunys kenčia nuo savo ėdalo.

Reikėtų suprasti, kad, laikui bėgant, šunims gali išsivystyti alergija tam tikroms medžiagoms ar ingredientams. Tai, kad jūsų šuo anksčiau jautėsi gerai nuo tam tikro maisto, nepanaikina maisto alergijos galimybės! Tiesą sakant, kai kažkokia medžiaga arba sudedamoji dalis ilgai vartojama, ji gali tapti jūsų šuns alergijos priežastimi.

Aukščiausios kokybės šunų ėdalo privalumas yra tas, kad į jį vengiama dėti bendrų užpildų, kurie dažnai būna susiję su maisto alergijomis.

Iš tiesų, užpildai, paprastai dedami į pigų komercinį šunų ėdalą, taip pat netinkama mėsa yra dažniausi alergenai:

 • Kukurūzai
 • Kviečiai
 • Soja
 • Vištiena (Nustebote? Mes – taip)
 • Jautiena
 • Kiauliena
 • Pienas
 • Kiaušiniai
 • Konservantai

Kaip išvengti alergijos nuo pirmųjų mažų šuniukų gyvenimo dienų??

Kukurūzų, kviečių, sojos, vištienos, jautienos, kiaulienos, pieno, kiaušinių ir konservantų ribojimas yra svarbus ir todėl būtina kruopščiai skaityti ėdalo sudėtį.

Tačiau, kaip visi šunų šeimininkai žino, šunų ėdalo sudėtis dažnai būna nurodoma sudėtingai ir painiai. Tokie ingredientai kaip paukštienos miltai, gyvulinės kilmės dariniai, gyvūnų riebalai ir gyvūninės kilmės šalutiniai produktai gali maskuoti galimus alergenus. Žodis „gyvūnas“ nenurodo, kokie yra riebalai, šalutiniai produktai ar dariniai, kokia jų kilmė. Tai gali būti bet kokie gyvūnai, net jeigu jie nėra nurodyti pavadinime!

Kaip nustatyti šuns alergiją ėdalui, naudojant išskirtinį racioną

Mūsų dienomis yra atliekami kraujo tyrimai, kurie gali gana tiksliai nustatyti, ar jūsų šuo yra alergiškas jo ėdalo sudedamosioms dalims. Galite parodyti savo šunį veterinarui ir susitarti dėl alergenų testo.

Be to, patys galite nustatyti, kuriems ingredientams jūsų šuo yra alergiškas, tuo tikslu duodami, o vėliau pašalindami skirtingų rūšių ėdalą.

Maisto bandymai reiškia išskirtinį šunų šėrimą. Norėdami tai padaryti, turite iš šuns raciono pašalinti visus produktus, o tada duoti tam tikrą ėdalą (kuriame būtų tik vienas baltymų šaltinis – vienos rūšies mėsa – ir vienas angliavandenių šaltinis – vienos rūšies angliavandeniai). Patartina tokią išskirtinę mitybą taikyti 12 savaičių.

Pradėkite nuo išskirtinio ėdalo, sudaryto iš vieno baltymų šaltinio ir vieno angliavandenių šaltinio tokių, kurių jūsų šuo anksčiau nėbuvo bandęs. Nedažnai vartojama antien, triušiena, elniena ar ėriena, o nedažni angliavandenių šaltiniai yra ryžiai arba bulvės. Štai kodėl mes dedame antieną ir bulves į mūsų išskirtinės kokybės granules ir ėrieną į mūsų išskirtinės kokybės drėgną ėdalą. Ėdale negali būti pieno, kiaušinių, sojos, grūdų, kukurūzų, kviečių ar konservantų ir pan., kad jūs tikrai galėtumėte patikrinti savo šuns toleranciją tam tikrai mėsai ir angliavandeniams.

 

Kai parinksite bandomąjį ėdalą, šerkite juo savo šunį 12 savaičių ir venkite visų kitų maisto produktų – netgi skanėstų.

Atidžiai stebėkite savo šunį. Jeigu jūsų šuns alergijos simptomai sumažėjo, bandykite šuniui ir toliau duoti šį ėdalą. Jeigu alergijos simptomai atsinaujino, tada žinosite, kad jūsų šuo turi alergiją šiams ėdalui. Jeigu testo metu jūs nepastebėsite pagerėjimo, toliau bandykite su kitokiu ėdalu (su kitu baltymų ir angliavandenių šaltiniu), kol atrasite kombinaciją, kurią jūsų šuo toleruoja.

Bob&Lush – šunų ėdalas, kuris nesukelia alergijos!

Jokie Bob&Lush produktai nesukelia alergijos. Tai reiškia 2 dalykus:

1) Visuose mūsų gaminamuose produktuose nėra įprastų šunų ėdalo užpildų, kurie dažnai sukelia alergijas: kviečių, kitų grūdinių kultūrų, sojos, pieno produktų, kiaušinių, kukurūzų ir konservantų. Tai reiškia, kad visiems šiems ingredientams alergiškiems šunims pagerės pradėjus juos šerti mūsų gaminamomis aukščiausios kokybės granulėmis ir aukščiausios kokybės drėgnu maistu.

2) Visi mūsų gaminami produktai yra išskirtinis ėdalas, nes juose yra tik vienos rūšies mėsa. Mūsų pasirinkta mėsa (antiena arba ėriena) yra tokia, kurios paprastai šunims duodama retai, todėl jie yra ja neperšerti ir mažesnė tikimybė, kad bus iššaukta alerginė reakcija.

Mūsų aukščiausios kokybės antienos granulėse yra antiena ir tik antiena: šviežia antiena, antienos miltai, riebalai ir kiti antienos produktai. Jose nėra perdirbtų gyvūninės kilmės produktų, šalutinių gyvūninės kilmės produktų, mėsos miltų, gyvūnų riebalų, paukštienos miltų – jokių bendrų terminų, kurie gali maskuoti produktus, kurių pavadinimai nenurodyti.

Visi mūsų elnienos skanėstai yra tik iš elnienos, dedama tik vytinta elniena ir nieko daugiau.

Mūsų ruošiama menkės oda yra tik menkės oda. Ji taip pat išdžiovinama ir daugiau nieko nepridedama.

Kadangi mūsų gaminiai yra išskirtinis ėdalas, jūs galite būti tikri, kad tuomet, kai savo šunį šersite mūsų aukščiausios kokybės granulėmis, jis gaus tik antieną ir bulves – ir jokios kitos užmaskuotos mėsos ar užpildų. Jeigu atliksite ėdimo bandymą su mūsų gaminamu drėgnu ėdalu, galite būti užtikrinti, kad jūsų šuo baltymus gaus tik iš ėrienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *