6 sveiko maitinimo argumentai

6 sveiko maitinimo argumentai

 1. Ar jūsų augintinis atrodo taip, lyg jam viskas gerai?
 2. Jo kailis maloniai žvilga?
 3. Ar jo oda sudirgusi ar raudona?
 4. Šuo priaugo papildomo svorio?
 5. Ar šuns virškinimo sistema veikia puikiai?
 6. Ar jis šokinėja iki lubų?

1. Ar jūsų augintinis atrodo taip, lyg jam viskas gerai?

Šunys nemeluoja ir, jeigu atrodo, kad jūsų draugo sveikata puiki, tada greičiausiai taip ir yra. Jeigu jūsų šuo geros nuotaikos ir smagus, akys smalsios, o nosis drėgna, jis tiesiog atrodo laimngas ir sveikas, tada visi šansai, kad taip ir yra.

2. Jo kailis maloniai žvilga?

Šunys turi būdų, kaip parodyti, kad jų kailiui ne 100 % viskas gerai. Jeigu kailis papilkėjęs ir nežvilga, o oda labai sausa, tada kažkas negerai. Tai paprasčiausiai gali būti dėl Omega 3 ar 6 trūkumo arba rimtesnės problemos ženklas.

3. Ar jo oda sudirgusi ar raudona?

Jeigu jūsų šuns oda sudirgusi ar raudona, labai tikėtina, kad tai alergija. Šunys, kaip žmonės, gali būti alergiški daugeliui dalykų, pavyzdžiui: dulkių erkutėms (ir katėms!). Tačiau vienas iš pagrindinių alergenų yra ėdalas ir kad išvengtumėte rimtų problemų, turite rinktis išskirtinį racioną ir būtinai be kviečių. Pasižiūrėkite šią nuorodą apie sveiką ėdalą.

Jeigu jūsų šuns oda sudirgusi ar raudona, venkite ėdalo su kviečiais, kiaušiniais, pieno produktais ir įvairiais baltymų šaltiniais. Atminkite, kad netgi ėdalas, parduodamas kaip nesukeliantis alergijos, nėra išskirtinis. Tai gali būti vištienos ėdalas, bet jo sudėtyje gali būti „gyvulinės kilmės riebalų“. To reikėtų vengti, nes tai gali reikšti ingriedientus, kuriems jūsų šuo yra alergiškas, arba dar kažkokias neaiškias kategorijas.

Sužinokite daugiau apie šunų alergijas čia: Ar mano šuo alergiškas?

4. Šuo priaugo papildomo svorio?

Jeigu šuo turi antsvorio, tai nėra gerai. Tai pavojinga sveikatai. Pagal atliktas studijas, daugiau kaip 50 % šunų JK yra nutukę.

Antsvoris gali būti susijęs su daugeliu lėtinių ligų, įskaitant:

 • Širdies ligas
 • Diabetą
 • Vėžį
 • Aukštą kraujo spaudimą
 • Kvėpavimo problemas

Apskritai, dėl antsvorio trumpėja jūsų šuns gyvenimas.

Šiuo paprastu pratimu patikrinkite savo šuns būklę. Apžiūrėkite savo šunį ir apčiuopkite jo šonkaulius. Šonkaulius turite lengvai pajausti, bet jų neturi matytis.

Jeigu jūsų šuo turi antsvorio, laikas pradėti mažiau šerti, o daugiau sportuoti!

5. Ar šuns virškinimo sistema veikia puikiai?

Ar jūsų šuns virškinimo sistema veikia puikiai, ar jo pilvas dažnai negaluoja?

Jeigu šeriate savo šunį aukštos kokybės ėdalu, jo išmatos turi būti sąlyginai mažos, ne per daug smirdinčios, gražios ir tvirtos. Jeigu kasdien taip nėra, tada kažkas negerai ir jūs turite pakeisti šuns ėdalą arba kreiptis į veterinarą.

6. Ar jis šokinėja iki lubų?

Jeigu jūsų keturkojis draugas šokinėja iki lubų, tada perkaitykite šuns ėdalo sudėtį. Saldikliai ir dažikliai šunis veikia taip pat kaip ir žmones. Įsivaizduokite, kas nutiktų vaikams, jeigu juos maitintumėte saldumynais ir greituoju maistu.

Duokite ėdalo, sudaryto iš mėsos, be kviečių, saldiklių ir dažiklių ir jūsų hiperaktyvus augintinis iš karto nurims.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *